אבישי פרי

בית לאומי או פיקניק לאומי?

אחר חשיפת ה"כיופים", או ליתר-דיוק, ה"חלטורה" השוררת בשולחנות הדקורטיביים מעוררי ההדר וההילה, קרי: אצל קברניטי המדינה, כאשר אזרח מן השורה בשם הרפז מתרועע, בצורה חסרת אחריות מזוויעה, עם אישי ביטחון מסווגים ונחשף למידע שאצור בידם, ובעוד מנהיגי המדינה המדברים גבוהה-גבוהה על איראן גרעינית מפצחים גרעינים ומעשנים סיגרי יוקרה שעה שדנים על כך ב"כובד ראש", אזרחים ישראלים רבים מתחילים לתהות האם הציונות הקימה כאן "בית לאומי" או שמא "פיקניק לאומי"? לפי חשיפות הימים האחרונים, דומה שהאופציה השנייה היא הבחירה נכונה.

מדובר אפוא, ככל הנראה, במנהיגים שחיו ועדיין חיים בלב הג'ונגל הישראלי הפרוע, זה החי באגו מנופח וקצר-רוח.

איננו דמגוגים. אנשים טובים יש שם למעלה. אילולא הקומבינות והאינטריגות המאפיינים אותם, הם היו מצליחים גם לממש ברצינות ובעוצמה את מה שנדרשים הם לבצע מתוקף תפקידם, אך מכל-מקום, מדובר במדרון חלקלק ומסוכן. אנרכיה זוטא שאסור לנו להשלים איתה בי"א שבט הקרוב. כי מדינה נטולת-ערכים היא מציאות מסוכנת.

כדי לעצור את החגיגיאדה הזו, וכדי שמישהו ייטול את מושכות המדינה מעט יותר ברצינות נדרשת, נדרשים אנשים אחראיים, בעלי ערכים יהודיים, דוגמת מפלגת ש"ס היהודית הנוטרת על צביון המדינה, שינווטו את הספינה הטרופה בלב ים מזרח-תיכוני שוצף ומאיים.

בלי זיגזגים כרוניים, ובלי גרעינים. עם הרבה תשומת-לב אלמנטארית.

ואחרי-כן, עוד יטיפו לנו אלו, אישי הביטחון עטורי ההילה, על "מוסריות" בהעדר ההתגייסות לצבא שלהם. אם דיוני קבינט על איראן הופכים אצלם ל"פיקניק", אז שלא יטיפו לנו מוסר על "מוסריות".

תמשיכו לשפד אנטריקוט, נבקש מהם. בלו בנעימים.

לא רוצים לפספס את הטור הבא של אבישי פרי?
כל הפרסומים של אבישי פרי באתר צו פיוס
מאמרים נוספים מאת אבישי פרי

ערב יום העצמאות ה-66, כמה נקודות למחשבה:

1. 'הלכות חג העצמאות'

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי