אבישי פרי

מכתב ליאיר לפיד

שלום לך מר יאיר לפיד!

דווקא די התאהבתי באמירות שאמרת לאחרונה. דומה שאתה מקפיד לחשוב לפני שאתה מוציא הגה מפיך. כי אם לא כן, אני לא מצליח להבין איך הגעת לאמירת כה מושכלות.

אתייחס ראשית כל לאמירה האחרונה שלך בה קבעת כי "אני לא נגד עולם התורה. אך אין סיבה שילדים חרדים לא ילמדו ליב"ה, שבני 18 לא יתגייסו לצבא ושאברכים לא ייצאו לעבוד". אני מניח שלמדת עברית (לפחות במסגרת לימודי ה'תואר' שלך ב'בר אילן') ומשכך אני מניח שעשית את הלוגיקה הפשוטה הקובעת כי 1 ועוד 1 שווה 2. ולענייננו: מהו "עולם התורה" אם לא בני התשחורת בגילאי ה-18, הילדים החרדים, והאברכים? הפוליטיקה איננה תקשורת. כאן לא ניתן ללהטט במילים ו'לעבוד' על העם שבשדות הנגב. אתה מדבר בדו-לשון. ושמא אולי, "עולם התורה" שלך יהיו אלו בתי הספר החילוניים, בהם תטמיע מעט את תלמוד שירת נעמי שמר, או את הגותה של נחמה ליבוביץ. אולי ל"עולם תורה" זה הינך מתכוון? תמהני!

ולא אחמיץ, הבן של טומי, לחתום את דברי גם במילה חמה. הצהרת לאחרונה כי "לא תכפה גיוס על בני ישיבה". כפיים. אמירה זו זכאית להוקרה כבירה. אנו ממש מודים לך על חום הלב. על כך שלא נהגת כקלגס רוסי אפל בימי סטאלין שכפה עמדותיו על עמו, ללא רחם ובשטניות יוקדת. אין מילים. פשוט 'יצאת גבר'. הגיע הזמן שמישהו שם מאלו שנושאים בנטל המוזיקלי בישראל, שישוררו לך 'אתה תותח'. כי זוהי האמת.

אין ספק, יאיר, שמדובר באמירה משפילה. אמירה שכל בן-אנוש היה מתבייש בכלל להצהיר אותה. אמירה שמשוב האנושי היחיד לה, זה בושה וחרפה.

שלך, באי-אהבה (לא חלילה בשנאה)

אבישי

לא רוצים לפספס את הטור הבא של אבישי פרי?
כל הפרסומים של אבישי פרי באתר צו פיוס
מאמרים נוספים מאת אבישי פרי

ערב יום העצמאות ה-66, כמה נקודות למחשבה:

1. 'הלכות חג העצמאות'

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי