זהר ניסן

בית הנשיא

זהר ניסן, 11.7.2013

הנשיא שמעון פרס הוא אישיות רבת פעלים ותרומתו לביטחון המדינה ברכש וקשרים בין לאומים הוא עצום. הנשיא פרס הוא אישיות מוערכת אצל שועי עולם. בעצם אישיותו וניסיונו המדיני פוליטי היה לו תפקיד חשוב במתחים הפולטים בפנים והמדיניים בחוץ.

אבל אנחנו לא צריכים לשכוח את שני הנשיאים לפניו שלא הביאו כבוד רב לתפקיד, ולהיפך. אנחנו גם לא צריכים להתעלם ממה שחברי הכנסת מציעים לנו שיבואו אחריו.

מה שזה אומר שצריך מחשבה נוספת. שהתפקיד מיותר ואין צורך בו. שהעלות שלו של 63 מיליון שקל חיוניים לצרכים אחרים. במדינה שיש בה ילדים וזקנים עניים אין צורך בתפקיד ייצוגי שאין בו תכלית. אם הנשיא פרס, שלא נחשב לנהנתן, הוציא 11 מיליון שקל ליום הולדת, אלה שיבואו אחריו בוודאי יוציאו סכומים גדולים הרבה יותר.

אם ראש הממשלה נתניהו, שאומרים לוטש את עיניו לתפקיד הזה, הוציא חצי מיליון שקל בטיסה של חמש שעות רק כדי לישון צמוד צמוד, אז תארו לכם מה יעלה בית הנשיא שהוא יהיה נשיא.

דבר אחר חמור זה שחברי הכנסת "ניכסו "לעצמם את הבחירות לתפקיד ועכשיו גם לתפקיד עצמו. הרי יש כבר ניסיון רע מההצבעות של חברי הכנסת שכולם אינטרסים ואין בהם שיקול דעת אמיתי. לא כך היה בבחירה של הנשיא לשעבר קצב?

אז כדי למנוע שוב ביזיון מהבחירה של המחוקקים וגם לעשות עם התקציב הזה משהו יותר מועיל צריך לבטל את המשרה הזו וטובה שעה אחת קודם.

מאמרים נוספים מאת זהר ניסן

רצח הילדים ע"י אביהם זו טרגדיה בלתי נתפסת בנפש אנושית. אין ספק שזה מעשה מטורף, אדם שפוי לא יכול אפילו לעכל מעשה כזה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי