צו פיוס

האם אין צדיק בסדום החילונית? / מתי הורוביץ

צו פיוס, 31.3.2014

קצת מאוחר מידי, כי יאיר לפיד כבר חזר בו אבל נתחיל במה שקרה לפני כשבועיים.

יאיר לפיד הציע להוריד את המע"מ לרוכשי דירה ראשונה. אבל רק למי ששירת בצבא או בשירות לאומי. כמה פרשנים וטורי דעות תקפו את לפיד משום ש"התוכנית שלו מפלה ערבים וחרדים".

הבעיה היא שידעתי שהבעיה היא הערבים ולא החרדים. כי קרוב לוודאי שרק על סמך זאת בג"ץ יוכל לפסול את ההצעה כגזענות. בעוד שלהציק לחרדים אין בה שמץ של דופי, היא מוסרית לחלוטין.

הצעות דומות שכבר מיושמות כלפי חרדים בלבד נענים בשקט מוחלט, שקט קר ואפל הנמשך כבר 65 שנה. קיצוץ תקציבי מוסדות לימוד, ילדים בקראוונים טחובים בחום הקיץ ובכפור החורף, תקציבי תרבות זעומים ועוד. הכל בסדר, זו לא אפליה על סמך גזע.

נראה שמישהו הקים כאן בישראל מרכז אימון ואגרוף, ולשק חבטות בחר במשהו עמיד במיוחד: הציבור החרדי.וכשחובטים לשם אימון - אזי ללא רחם, את הציבור החרדי מותר להשמיץ, להכליל, לבזות, עליו מותר לצחוק ולהתבדח בלי חשבון.

והכל בשקט. למה לצעוק? אפשר להכות ברוע ושלווה. הכל בסדר. ושיעופו לנו מהעיניים.

---------

מבלי להיכנס יותר מידי לנושא הערבי, אציג רק שאלה פשוטה - אם אין שיווק קרקעות לערבים - זה אומר שאין בניה מסודרת ואין מע"מ - אז איפה האפליה כלפי אוכלוסיה זו? 

ואילו מעט היישובים הערביים שיש בהם בניה חוקית ומסודרת - ממילא מוכרים כאיזורים בעלי עדיפות כך שהבניה שם כבר מסובסדת על חשבון משלמי המיסים.
  

אבל נעזוב רגע את הערבים, הם לא הענין פה, השאלה היא נגד מי יאיר כיון את חיציו, נגד מי באמת התכוון יאיר כשרצה קריטריון של שירות בצבא/שירות אזרחי?

 יאיר לא נותן לנו לטעות: בסטטוס אומלל הוא מבהיר ש"הורדת המע"מ לא מיועדת לכלכלנים..." (העיתונאי שכח שהוא גם שר אוצר) והוא פונה גם "לצעירים החרדים שקוראים אותנו כאן":

"אני רוצה לומר: בניגוד לכל ההשמצות התוכנית בהחלט כוללת גם אתכם, ונשמח מאוד לתת את ההקלה המשמעותית הזו גם לכם. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לקבל אותה זה להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי."
 
ואני שואל אם יאיר מכוון את חיציו נגד החרדים בלבד - מדוע מסבים כולם את הראש לכיון הערבים והעולים?

לכן, יחד עם הערבים נעזוב גם לפיד, הוא גם לא הענין פה ואין מה לצפות ממי שמציג התנהלות מושחתת.
 

אבל אני כן מצפה מהנוכחים באזור והניצבים הדוממים!
 
הרי כסדום היינו, לעמורה דמינו, סדום שבה מתעללים בחסרי ישע - ואין מי שזועק את זעקת הדל.
 
ראינו חילונים שמתגייסים לטובת מחבלים, מסתננים, הומואים וכל מיעוט אחר.
 
למה תקיפת חרדים צריכה להיענות על ידי חרדים בלבד?
 
איפה החילונים שיזעקו בראש זקוף: די! די! די! די לשיסוי, די להכללות, די להשמצות?
 
איפה זה שלא יפחד מלעג החברים וזו שלא תחשוש ממה יאמרו על מגינת החרדים?
 
איפה הצדיק בסדום?
מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי