זהר ניסן

הטרוף של הגירושין

זהר ניסן, 15.6.2014

רצח הילדים ע"י אביהם זו טרגדיה בלתי נתפסת בנפש אנושית. אין ספק שזה מעשה מטורף, אדם שפוי לא יכול אפילו לעכל מעשה כזה.

שכנים ומכרים של הרוצח מעידים עליו שהיה אדם נורמטיבי. סכסוך הגירושין הקשה שהוא עבר והניתוק מילדיו הם שהטריפו את דעתו. נראה לי שארגוני הנשים הפמיניסטיים יסיקו שוב את המסקנות ההפוכות ממה שצריך. הם יאשימו את רשויות הרווחה, הם יאשימו את המשטרה ויטענו שצריך להחמיר יותר עם הבעלים ושצריך להרחיק אותם יותר מילדיהם.

אלו המסקנות ההפוכות ממה שצריך. ארגוני הנשים שנלחמו יותר ויותר עבור זכויות הנשים בחוקים, בבתי המשפט, במשטרה ובעזרת עורכי דין שמלמדים את הנשים להתלונן על אלימות מצד הבעלים כדי להרחיק אותם מהבית ומהילדים, כדי לשבור אותם ולאלץ אותם לקבל את מה שהן חפצות צרכים לזכור שהרבה פעמים הדרך לגיהינום רצופה בכוונות טובות. המערכת היום דורסת את הגברים המתגרשים, מרוששת אותם, מדכאת אותם. אז מה הפלא שלפי פרסומים חמישים אחוז מהמתאבדים כל שנה הם גברים בהליכי גירושין? המערכת היום דוחפת את הגברים המתגרשים לייאוש. הם מורחקים מהבית ומהילדים. הם במצב כלכלי קשה. אין להם יכולת כלכלית להקים משפחה חדשה, ועושים אותם עבריינים, אלימים, ורוצחים בפוטנציה.

מקרה הרצח של נשים וילדים ע"י הבעלים צריכים לאותת למערכת שעוסקת בנושא הגירושין - עברתם את הגבול. הפסיקו לרמוס ולהתעלל בגברים המתגרשים. קבלו את הצעות וועדת שניט. תדאגו למשמורת משותפת. תדאגו לחלוקה צודקת של דמי המזונות. אל תרחיקו את הילדים מאביהם בקלות כזו. רק כך לא תטריפו את דעתם של הגברים שחלקם לא עומדים בקושי ומתאבדים, ובודדים שדעתם נטרפת לגמרי עד כדי רצח ילדיהם.

בהזדמנות זו אני אציע לעומדים לפני נישואין. כמה הצעות  שישמרו על הנשואים שלהם, או לפחות הפרדה תהיה קלה יותר: 1) אל תתחתנו לפני גיל 30. 2) אל תקנו דירה לפני שיעברו חמש שנים מיום הנשואים. 3) אל תביאו ילדים לפחות שלוש שנים מיום הנשואים. 4) ערכו הסכם ממון לפני הנשואים. 5) קיבעו מראש היכן יתנהל הליך הגירושין ברבנות או בבית הדין למשפחה. וזה שעורכי דין מנוולים לא ידחפו את אחד מכם לרוץ לפתוח תיק לפני השני. 6) בהסכם הנשואים תקבעו בוררות או גישור חובה. שעורכי דין לא ילבו את האש וההליך יהיה מלוכלך וקשה יותר.

מאמרים נוספים מאת זהר ניסן

יש שלושה דברים בתורה, שהיא הבסיס ליהדות, שאת השפעותיהם אפשר לראות לכל אורך ההיסטוריה, שאפילו חילונים גמורים לא יכולים להתכחש להם:

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.