לא רק משחקים - גם מתחנכים
יחד בליגה

לא רק משחקים - גם מתחנכים

קבוצות צו פיוס משחקות בליגת הילדים והנוער הארצית ומורכבות מבני נוער דתיים וחילונים המשחקים יחד. הקבוצות משחקות בימי חול בלבד וזוכות להעשרה במסגרת תוכנית חינוכית ייחודית לקידום הלכידות החברתית "יחד בליגה"

באנר תמיכה בליגת צו פיוס

"כדורגל ושבת תמיד הלכו רגל ברגל בישראל. אלא שבזמן שבעטנו, החג השבועי של הענף הפופולרי במדינה מתעלם מכמעט רבע מהאוכלוסייה פה. מגזר דתי שחולה על הכדור, אך בשל אמונתו לא מקבל הזדמנות שווה לעלות על נעלי פקקים ולהתחרות כמו כולם. מכיוון שחילול השבת הוא תנאי הכרחי לפיתוח הקריירה ככדורגלן, רבים ויתרו על החלום והעבירו עוד שבת בלי כדורגל.

פרויקט הכדורגל של ארגון "צו פיוס,“ שמציין השנה עשור להקמתו, הוא התשובה, גם אם לא המלאה, עבור אותם אנשים. הדבר האמיתי. 2,970 ילדים - חילונים, דתיים וערבים - המשחקים במסגרת ההתאחדות לכדורגל בקבוצות מעורבות מגילי טרום ילדים ג‘ ועד נוער... ההבדל היחיד: המשחקים נערכים בימי חול, ותאמינו או לא, השמים עדיין לא נפלו."

כך פותח העיתונאי עידן סגל את הכתבה שלו על קבוצות הכדורגל "צו פיוס". יותר משמונים קבוצות צו פיוס ברחבי הארץ משלבות שחקנים חילונים ודתיים, שמקיימים בפועל חיים משותפים על מגרש הכדורגל (הקבוצות פועלות במסגרת ההתאחדות לכדורגל ואינן שייכות לעמותת צו פיוס).

לרשימת כל קבוצות צו פיוס באתר ההתאחדות לכדורגל

יחד בליגה: תוכנית חינוכית

בנוסף לאימונים ולמשחקים כוללת ההשתתפות בקבוצה פעילות חברתית חינוכית, במטרה להפוך את התהליך למשמעותי עבור בני הנוער הפעילים בקבוצה והסובבים אותם. התוכנית מבוססת על מגוון הזהויות בקבוצה ומעודדת את המשתתפים לחזק את זהותם (הדתית, החילונית או המסורתית) תוך היכרות וקבלת הזהויות האחרות בקבוצה. עוד עוסקת התוכנית בערכים של קבלת האחר וחינוך לסובלנות ונגד אלימות.

עוד על התוכנית החינוכית יחד בליגה