כיתה א בית ספר אושא

הצטרפו למהפיכת החינוך המשותף - בתי ספר לדתיים וחילוניים

18.4.2010

צו פיוס מזמין אתכם לקחת חלק במהפכת החינוך המשותף לתלמידים דתיים, חילוניים ומסורתיים, ולהצטרף לבתי ספר מובילים ברחבי הארץ, המעניקים תוכנית לימודים איכותית, ערכית, יהודית וישראלית, ומאפשרים יצירת קשרים אישיים מרתקים בין  ילדים ומשפחות בעלות השקפת עולם שונה. רוצים בית ספר משותף או גן ילדים גם אצלכם? פנו אלינו עוד היום!

צרו קשר בטלפון 02-6215353 או מלאו את טופס הקשר, ונחזור אליכם בהקדם!

מה זה בעצם חינוך משותף?  גנים ובתי הספר בהם לומדים ילדים דתיים, חילונים ומסורתיים ביחד. המודל מתבסס על תוכנית לימודים ומערכת פדגוגית מותאמות להוראה למגוון הזהויות הישראליות- יהודיות, ומאפשר עושר רעיוני וחוויתי בהיבט הלימודי, ומפגש טבעי וקרוב עם הזולת.

האם הילד שלי יאלץ לוותר על זהותו? ממש לא! הרעיון הוא לאפשר את הצרכים המיוחדים לכל מגזר, כך למשל בכל בוקר מתקיימת תפילת בוקר לילדים הדתיים ומפגש בוקר לחילונים. בכל שיעור הקשור בעולם תוכן יהודי מוגשות אפשרויות פרשניות מגוונות. חוקי בית הספר באשר לצניעות, כשרות וחיי קהילה נקבעים ע"י ההורים והצוות בתהליך חשיבה משותף.

יש לנו אישור? בוודאי! כל בתי הספר המשותפים משתייכים למערכת החינוך הציבורית בזרם הממלכתי ובזרם הממלכתי דתי, ופועלים על פי תוכניות לימודים המאושרות ע"י משרד החינוך. 

קצת מספרים: כ 40 מסגרות משותפות פועלות ברחבי הארץ, צו פיוס מלווה או סייעה בהקמתן של כמחצית מהן. בכל שנה מוקמים בתי ספר וגני ילדים חדשים, ביוזמת ההורים, הרשות המקומית וצו פיוס.

בבתי הספר המשותפים לומדים כ 10,000 תלמידים.  

איפה אנחנו בתמונה? צו פיוס מלווה יוזמות חדשות באמצעות תמיכה מקצועית וליווי. אנו נעמיד לרשותכם את הנסיון, הליווי המקצועי ואנשי הצוות הפדגוגי והמנהלתי הנחוצים להקמת בית ספר או גן ילדים מתאים לילדיכם.

בתי הספר המשותפים לתלמידים דתיים, מסורתיים וחילונים הפועלים על פי חוק החינוך המשלב, ומביאים בשורה חדשה למערכת החינוך בפרט ולחברה הישראלית בכלל.  

מערכת החינוך הממלכתית בישראל המחולקת ברובה על פי המגזרים השונים, לממלכתי ולממלכתי- דתי, אינה מייצגת נאמנה את מנעד השקפות העולם והזהויות על הרצף הדתי- חילוני. החלוקה הישנה מקבעת את הקיטוב והניכור בין המיגזרים ואיננה מאפשרת התפתחותה של השקפת עולם פלורליסטית, שבה מתחנכים התלמידים להכיר את השונה, לכבד אותו וליהנות מהעושר הגלום במפגש.

בתי הספר המשותפים מציעים דרך חדשנית ומהפכנית בכל הקשור לחינוך בישראל, ומקיימים תכנית לימודים ומערכת פדגוגית המותאמת להוראה לזהויות המגוונות, על פי חוק חינוך ממלכתי משלב. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בעניין המתפתח בקרב ציבור ההורים כלפי בתי הספר הללו, ובעקבות כך נולדות יוזמות חדשות בכל שנה להקמת בתי ספר וגנים מסוג זה, ביישובים רבים. בתי הספר המשותפים ידועים כבתי ספר איכותיים מבוקשים מאד ובמקרים רבים הם מהווים עוגן קהילתי המושך משפחות צעירות למקום.