צו 8 לח"כ אנסטסיה מיכאלי

צו 8 לח"כ אנסטסיה מיכאלי

17.3.2011

נולדה בלנינגרד ב 12 ביולי 1975‏. למדה הנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטת סנט פטרסבורג. השלימה תואר שני בהנדסת תקשורת חשמלית רב-ערוצית מטעם האוניברסיטה הממלכתית לטלקומוניקציה בסנט פטרבורג. ב-2002 הצטרפה לערוץ ישראל פלוס החדש, ערוץ ייעודי בשפה הרוסית. לאחר שלוש שנים הצטרפה למפלגת קדימה, במטרה להתמודד מטעמה לכנסת. בדצמבר 2008 הצטרפה לישראל ביתנו, ונבחרה לכהן בכנסת השמונה העשרה, לאחר ששובצה במקום התשיעי ברשימה. נשואה ליוסף סמואלסון‏‏‏, איש עסקים, ואם לחמישה בנים ושלוש בנות.

1. לאום: יהודי או ישראלי?

בראש ובראשונה אני יהודיה, ומתוקף זה גם ישראלית - אזרחית המדינה היהודית.

2. דת ומדינה: ביחד או לחוד?

מאחר ויש בארץ גם אזרחים שהם לא יהודים, חייבת להיות הפרדה בין חוקי הדת לחוקי המדינה, אך בדברים מסוימים גם השילוב בין השניים הוא הכרחי.

3. חברה: השתתפות שווה בנטל?

השתתפות שווה בנטל היא אוטופיה, תמיד יהיו כאלה שיותר נותנים וכאלה שיותר מקבלים. השאיפה צריכה להיות שוויוניות ככל האפשר.

4. שבת: איך צריכה להראות השבת הישראלית?

השבת צריכה להיות סמל של התחשבות הדדית ושל הבנה: שדתיים לא יאלצו חילונים לשמור שבת, ושחילוניים לא יפריעו את שמירת השבת של הדתיים. לפי תפיסת עולמי, השבת הוא יום מנוחה והשורשים למצווה חכמה זו הם סוציאליים: מתן מנוחה לכולם, גם לעובדים וגם לבעלי חיים. אך כיום כל אחד רשאי לבחור בסוג המנוחה שלו, ויש לכבד גם את אלה שבוחרים לנוח בטיול של החברה להגנת הטבע, בצפייה במשחק כדורגל או בנסיעה למוזיאון.

5. חינוך: מהו המסלול האידיאלי מבחינתך?

המסלול החינוכי האידיאלי הוא זה שמקנה ידע אך גם ערכים, זה שמחזק את הזהות היהודית והישראלית, זה שמחנך לאכפתיות, ראש גדול, אהבת האדם, אהבת העם והמדינה, כיבוד הורים, אזרחות טובה ושמירת חוק. קודם כל חשוב שילדינו יהיו בני אדם, ואז באופן טבעי הם גם יהיו משכילים וסקרנים.

6. אזרחות: הפגנת הענק חשובה הבאה צריכה להיות בנושא:

מיגור האלימות מהחברה הישראלית.

7. מעורבות: קיבלת צ'ק פתוח, איזה פרויקט חברתי את הולכת להרים?

יש כל כך הרבה תשובות... אולי בתור התחלה הייתי מסבסדת מעונות יום למשפחות קשות-יום או חד-הוריות, הייתי מספקת מכשירים המודדים את רמת הסוכר בגוף לכל ילד חולה בסוכרת נעורים, ומבצעת בדיקת שיניים בסיסית לכל ילד במדינת ישראל בכתה א עד ו'.

8. קפה: עם מי מהמחנה השני תרצי לשבת לקפה? עם מי בשום אופן לא?

אני שמחה לשבת עם כל אדם סבלני, קשוב, פתוח ונבון, בלי קשר למחנה הפוליטי אליו הוא משתייך. לא הייתי יושבת לארוחת צהריים עם מי שבוגד במדינה או פועל כנגדה.

עוד צווי 8

 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי