צו 8 לח"כ זבולון אורלב

צו 8 לח"כ זבולון אורלב

זבולון אורלב נולד ברחובות ולמד בישיבת ההסדר "כרם ביבנה". השתתף בקרבות לשחרור ירושלים במלחמת ששת הימים בהם נפצע, ובמלחמת יום הכיפורים זכה בעיטור המופת.

עד לאחרונה שימש בכנסת כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט וכיום הוא יו"ר סיעת הבית היהודי בכנסת. הוא גר בירושלים, נשוי ואב לארבעה.

1. לאום: יהודי או ישראלי?
יהודי ישראלי. אי אפשר להפריד ביניהם, שניהם כאחד. יהודי הוא יהודי בכל מקום בעולם, רק בישראל הוא יהודי ישראלי: יהודי המקיים את המצווה של קוממיות יהודית בארץ ישראל.

2. דת ומדינה: ביחד או לחוד?
כל יהודי שומר תורה ומצוות מכיל בתוכו גם את האמונה והמצווה של ריבונות יהודית בארץ ישראל, שהרי אין עם ישראל ללא תורת ארץ ישראל, וכל יהודי לאומי מכיל בתוכו את אמונתו היהודית שהרי ההצדקה והלגיטימיות של העם היהודי להקים מדינה בארץ ישראל היא רק בזכות האמונה היהודית.

3. חברה: השתתפות שווה בנטל?
השתתפות שווה בנטל. אין בתורה ובהלכה שום פטור מנשיאה בנטל לקיום מדינה יהודית. ההשתמטות היא חילול ה' ומסר רוחני פסול שרק חילונים כביכול יכולים לקיים מדינה. לפי אמונתי, ככל שאדם מקפיד יותר בשמירת מצוות כך חייב הוא להקפיד יותר לשאת בנטל בשוויון.

4. שבת: איך נראית השבת הישראלית?
את היום החופשי השני יש להעביר מיום שישי ליום ראשון, כך השבת תהיה שבת מנוחה, משפחה ורגועה ויום ראשון יהיה יום מסחר, אירועי תרבות, ספורט וטיולים. כך נהוג בעולם המערבי.

5. חינוך: מהו המסלול האידיאלי מבחינתך?
חינוך ציוני דתי נאמן למשנת הציונות הדתית, בין תורה למדינה, בין דת למדע, בין שמירת מצוות לדרך ארץ ובין אורח חיים דתי לשותפות ומעורבות של כלל עם ישראל. ההבדלה בין חינוך דתי לחינוך כללי אינה פוטרת את החינוך הדתי מחינוך ציוני ואת החינוך הכללי מחינוך ליהדות. בעייני החינוך הוא התשתית לקיומינו ומטיח את עתידנו.

6. דמוקרטיה: ההפגנה הגדולה הבאה תהיה בנושא?
שינוי המדיניות הכלכלית-חברתית מניאו ליברלית המגדילה את שיעורי העוני והפערים החברתיים למדיניות כלכלית ליברלית מאוזנת חברתית.

7. פרויקט: לו היית מקבל צ'ק בלתי מוגבל, מה היית עושה בו?
החלת חינוך חינם מגיל 0 עד סוף תואר ראשון.

8. קפה: עם מי מהמחנה השני תשמח לשבת לקפה, עם מי בחיים לא?
לשבת עם ח"כ זאב ביילסקי או הרב מיכאל מלכיאור או כל יהודי ציוני אחר. לא אשב עם ח"כ חנין זועבי או ח"כ מוחמד ברכה הקמים עלינו לכלותנו.מאמרים נוספים מאת אבינועם הרש

מי אשם בכך שהילדים שלנו משתוללים ברחובות? הכיבוש? החמסין? מערכת החינוך? ואולי דווקא טוני סופרנו? אבינועם הרש מזמין אתכם לסיור מודרך בנפש הנערית

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי