משפחת קרמר

משפחת קרמר - אשחר

11.3.2013

משפחה מעורבת משפחת קרמר מאשחר

משפחה מעורבת - החיים ע"פ תיאוריית השילוב

מי ומי בבית:
כפתור 1 נווה (3)
כפתור 2 שמוליק (39)
כפתור 3 שקדי (6)
כפתור 4 ניתאי (3 חודשים)
כפתור 5 עינט (35)
כפתור 6 שחר (7)

חוק חינוך (איפה לומדים):
שחר (כיתה ב) ושקדי (כיתה א) לומדות שתיהן בבית ספר ניצנים בכרמיאל. במשך שנים נאבקנו (הורי אשחר) להקים בית ספר משלב לדתיים וחילונים במשגב – המועצה אליה אנחנו שייכים. במשך שלוש שנים אף הופעל ביישוב בית ספר בניהול עצמי ובליווי רשת מיתרים.

השנה נפתח לנו פתח מכיוון בלתי צפוי, כאשר בית ספר ניצנים בכרמיאל הסכים להיכנס לתהליך של הפיכה לבית ספר משלב וכל המערכת (אורנה שמחון ראש מחלקת החינוך, מנחם שיכל, ראש אגף החינוך של עיריית כרמיאל ואפילו המועצה שלנו) התגייסה לקידום המהלך. אז השנה עברנו את שלב האישורים והאתגרים עוד רבים, אבל אנחנו בהחלט מרגישים שאנחנו בדרך הנכונה.

מאיפה במקור:
עינט מרחובות ושמוליק מירושלים.

כך הכרנו:
האחיות שלנו היו שכנות בשכונת הקרוונים של עמונה. יום אחד הן מצאו את עצמן יושבות על הגבעה ומקטרות על האחים שלהן (האח והאחות בהתאמה) שלומדים מקצוע יאפי כמו הנדסה בבאר שבע- והשאר יסופר בתולדות ישראל.

למה בחרנו בקהילה/ בית ספר משלב:
בשבילנו זה בכלל לא שאלה. הזהות היהודית היא מרכיב מאוד מרכזי בחיים של שנינו, אבל אנחנו מרגישים שהקטלוג ל"קופסאות" של דתי וחילוני עושה עוול עם כל הצדדים ובהחלט מעביר מסר שאנחנו לא מסכימים איתו. בעינינו זהות יהודית חזקה, יחד עם קבלת כל הרצף של מימוש הזהות הזו בחיים הפרטיים היא הדרך  לחיות. חיפשנו קהילה שזה טבעי לה. מבחינתנו זכינו בגדול – באנו בשביל סוגיות של זהות ונשארנו בגלל הקהילה החמה והמקסימה, השכנים הנהדרים וכל מה שטוב בלחיות על הר בגליל.

איך נראה שולחן השבת שלכם:
טעים Smile. בגדול שולחן שבת קלאסי (קידוש, זמירות ושירים ארצישראלים) למעט שני טקסים משפחתיים שלנו – בהדלקת הנרות אנחנו מנצלים את ההזדמנות להודות על כל הטוב שבעולם (על העולם, על בעלי החיים, על ישראל, על היישוב וכן הלאה). בשולחן השבת אנחנו מנצלים את ההזדמנות להודות זה לזה על משהו מיוחד שעשינו באותו שבוע – בדרך של שרשרת תודות (נניח אמא מודה לשחר שעזרה לה בפורים עם הקטנים, והיא בתורה מודה לשקדי על שהיא עזרה לה בהסעה וכן הלאה עד לסגירת מעגל). 

בשבת תמצאו אותנו:
בסצנה הקהילתית בכל מקום שהיא מתקיימת (בקבלות שבת בבוסתן הקהילתי, בתפילת ילדים בבית הכנסת, בקידושים, בארוחות ובפיקניקים, בטיולים ברחבי היישוב ובשיעורים וטישים לקראת מוצ"ש).

בית המדרש שלי:
זה קל – טבע עברי – בית המדרש שעינט הקימה ומנהלת ועוסק בחיבור בין יהדות וקיימות (סביבה וחברה).

בית המדרש שבו כף רגלנו לא תדרוך:
למה בשליליות?

אנחנו רוצים שילדינו יגדלו להיות:
בעלי תחושת שייכות לעם ולעולם ומאמינים ופועלים לטוב.   

מ1  עד 10: כמה סיכוי יש לחיים משותפים לדתיים וחילונים?
אפילו לא מבינים את השאלה.

אשחר היא קהילה מעורבת החברה במרקם - רשת הקהילות המעורבות

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.