השאירו פרטים ונחזור אליכם...

נהלים, בטחון ובטיחות

כדי שבאמת נוכל להנות, צריך לשמור על כמה כללים מאוד פשוטים. פירוט מלא של הנהלים נמצא בתקנון המחנה המשותף.

המחנה המשותף מתנהל כקהילה מגובשת 

אנו מצפים שהחניכים ישתתפו בכל הפעילויות ובכך יתרמו לגיבוש החברתי

שמירה על נקיון - אנו מאמינים שהסביבה המשותפת חשובה עבור כולנו, בין אם זה בחדרים או במתחם המחנה. צוות הניקיון שלנו ידאג לניקיון החדרים מידי יום, אך זו אחריות החניכים לשמור על הסדר בחדרים שלהם ועל ניקיון המתחם הציבורי, כדי שיהיה נעים לכולנו!

שמירה על ציוד - אנו מעודדים את החניכים לכבד את הרכוש הפרטי והציבורי אך מבקשים לא להביא ציוד יקר ערך למחנה או סכומי כסף גדולים. הנהלת המחנה לא תהיה אחראית לאבדן ציוד במחנה.

לבוש - על מנת להתחשב בכלל החניכים הגדרנו נורמת לבוש אחידה לכולם. אין להסתובב בשטח המחנה בגופיות, חולצות בטן, מכנסונים או בגדי ים.

טלפונים ניידים - השימוש בטלפונים סלולאריים במהלך השהיה במחנה הוא מינימאלי, לרבות תקשורת בין החניכים להוריהם השימוש יעשה בהתאם לנהלים ולשעות המקובלות במחנה.

ביקורים - הורים ומשפחות החניכים יותרו להיכנס לשטח המחנה אך ורק בזמנים שייועדו לכך מראש ו/או במקרים מיוחדים באישור צוות המחנה. מלבד הגעה בערב ביקור משפחות והורים, הכניסה למתחם המחנה במועד אחר, תעשה בכפוף וקבלת אישור מהנהלת המחנה.

זמן חופשי - מדי יום יהיה זמן חופשי בשעות הצהריים ולאחר תכנית הערב עד לשעת כיבוי אורות. בזמן זה יוכלו החניכים  להמשיך וליהנות יחד, לנוח, ולהירגע.

כשרות – המתחם שומר כשרות. המחנה דואג לכל הארוחות והכיבוד במהלך המחנה ואין להכניס לשטח המחנה אוכל ללא הכשר.

שבת – הפעילות במחנה מכבדת את יום השבת ומאפשרת לחניכי המחנה לקיים את מגוון אורחות חייהם ללא כפייה או הגבלה. יום שבת הוא יום מנוחה בדגש על פעילות משותפת ויצירת קהילה מגובשת. הפעילות לא כרוכה בחילול שבת.

פעילות המחנה תתנהל תוך כיבוד אורחות חייו של כל משתתף באשר הוא

בטחון ובטיחות

המחנה המשותף ממוקם במתחם סגור, מאובטח באמצעות גדר היקפית וצוות שומרים. בשער הכניסה למתחם מוצב שומר דרך קבע. הכניסות והיציאות למתחם נעשות רק באישור, תוך בקרה מוקפדת ומלאה על תנועת רכבים והולכי רגל פנימה והחוצה.

מתחם המחנה שייך למשרד החינוך ולפיכך עומד בתקני הבטחון והבטיחות הנדרשים, על פי חוק, כמו בכל מתקן אשר בו מתקיימות פעילויות דומות. במתחם עצמו פזורים מקלטים ושטחים מאובטחים שונים להתמודד עם כל מצב חירום באשר הוא.

במהלך הקיץ נוהלי הבטיחות מוקפדים, ברורים ונהירים. חלק נכבד מתכנית ההכנה של הצוות לקראת הקיץ מוקדש לנוהלי הבטיחות ולאופן שבו נדרשים כולם להקפיד על ביצועם.

צוות המחנה עובר תדרוך בטחון ובטיחות מפורט טרם המחנה. הצוות כולל חובשת ומספר מגישי עזרה ראשונה לצד אחראי בטחון ובטיחות המאושר על ידי משרד החינוך.

חניכי המחנה עוברים תדרוך בטיחות ובטחון למקרי חירום עם תחילת המחנה, לצד תרגול של מצבי חירום שונים כגון שרפה, אזעקה, חדירה של גורם עוין לשטח המחנה וכן הלאה. חניך אשר לא ינכח בתדרוך זה יעבור תדרוך אישי טרם כניסתו למחנה.

כל החניכים מבוטחים באופן מלא למשך כל תקופת שהותם במחנה.

חוברת "הכן את עצמך לקיץ במחנה 2017 תשע"ז" - תפורסם במהלך חודש יוני 2017, עד סוף חודש סיוון תשע"ז

מה בחוברת: צוות המחנה, תוכנית כללית וסדר יום במחנה, שבת ומועדים מיוחדים, כללים ונהלים, בטחון, בטיחות ורפואה, יום הורים וביקורים, תשלום וביטולים, רשימת ציוד, יצירת קשר.