משפחת ארן

משפחת ארן מאליאב

20.6.2013

משפחה מעורבת משפחת ארן מאליאב

משפחה מעורבת - החיים ע"פ תיאוריית השילוב

מי ומי בבית:
כפתור 1 ליאת (35)
כפתור 2 אוריה (3.5)
כפתור 3 יאלי (5.5)
כפתור 4 ביקו (צביקה, 38)

חוק חינוך (איפה לומדים):
אוריה מסיים את הפעוטון שלנו שהקמנו באליאב.
יאלי בגן נעימה הממלכתי-דתי-והרב-גילאי שנמצא בישוב שקף בו מתארח אתר הקרוואנים הזמני שלנו (9 שנים כבר). מנסים לקיימו כגן שיתאים לאוכלוסיה כולה. בשנה הבאה התקווה היא לפתוח שני גנים בהנחיה משלבת לקבוצות גיל נפרדות. ב"ה...

מאיפה במקור:
ליאת מבאר שבע (משפחה דתית) וביקו מכפר סבא (משפחה חילונית).

כך הכרנו:
בליינד דייט מושלם! ליאת השתתפה במחנה סטודנטים יהודיים בלוס אנג'לס (BCI, ברנדייס ברדין. מומלץ!). שנתיים מאוחר יותר גם ביקו לקח חלק באותו מקום. מדריכה ישראלית (שיראל) הכירה את שניהם ופשוט נתנה מספר טלפון בלי הסברים (שליאת שומרת שבת לדוגמה). הדייט בערב עשרה בטבת 2002 היה ארוך ומבטיח בעין כרם, מרכז ירושלים וטיילת שרובר.

למה בחרנו בקהילה/ בית ספר משלב:
אנחנו גרים באליאב ישוב משותף לדתיים וחילוניים במזרח לכיש (לשעבר חרוב). חיפשנו חיים יהודיים משמעותיים ומאפשרים, קהילה שוקקת, אווירה פתוחה לגדל לילדים ומשהו באמצע הדרך בין באר שבע לכפר סבא. קיווינו גם לחינוך איכותי שחי את המורכבות הזו. כאוהבי ירושלים שהספיקו לגור בה רצינו לשמר משהו ממנה באווירה כפרית. ירושלים דאליאב. לא הכל מתגשם בינתיים - אבל אנחנו עובדים על זה כולנו.

איך נראה שולחן השבת שלכם:
שלום עליכם. אשת חיל. קידוש. ברכת הבנים. נטילת ידיים. דגים (חריפים אם אמא של ליאת באה). סלטים (אסליים, אם לליאת יש זמן) ומשתדלים אם לא עייפים לשוחח, קצת זמן משפחה.

בשבת תמצאו אותנו:
לא זזים! בית כנסת בערב שבת (ובבוקר - אם אנחנו בבית). אוהבים לארח חברים מהישוב וחברים ומשפחה מבחוץ. זמן לנוח ולעצור. לקרוא. לדבר. ילדים. ארמון בזמן! אנחנו שומרים את השבת כשבת יהודית מלאה, אם כי בגישה מסורתית, קונסרבטיבית ופתוחה. ממליצים לכולם לאמץ את המניפסט של שבתובהתאמה ישראלית אולי.

בית המדרש שלי:
רשת האינטרנט. ממדרשת, דרך מקראנט וכל מקור מידע והעשרה שמאפשר שיוט ושיטוט במרחבי הידע הבלתי נדלים... וכן משמר@לילה - משדר חודשי לילי בגל"צ של בית מדרש שביקו משדר (עם יניב מזומן ואורחים).

בית המדרש שבו כף רגלנו לא תדרוך:
במקום של חוסר שוויון - למינים ולאדם באשר הוא. במקום שבו היהדות איננה צועדת בדרכי נועם ושכל נתיבותיה שלום.

אנחנו רוצים שילדינו יגדלו להיות:
אנשים שמחים, ערכיים, תורמים לחברה, מאמינים ובקיאים באופן שיוכלו לבחור את דרכם בכל פן של החיים.

מ1  עד 10: כמה סיכוי יש לחיים משותפים לדתיים וחילונים?
עם יד על הלב ? עדיפה דרך מסוימת של אמצע מתונה שכולם מתחברים אליה. החיים המשותפים אחד עם השני ולא רק אחד ליד השני מבזבזים לעתים אנרגיות רבות מדי ובכל זאת מרבית הקשיים בבניית הקהילה אינם קשורים לנושאים יהודיים (אלא לכלבים לדוגמא :) ).

אליאב היא קהילה מעורבת החברה במרקם - רשת הקהילות המעורבות

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.