חינוך משותף - בנימינה

8.4.2014

אנחנו משרתים יחד, עובדים יחד, גרים יחד אז למה לא ללמוד יחד? תפיסה זו הביאה אותנו, משפחות חילוניות ודתיות בבנימינה, להקים את מה שלנו נשמע פשוט ונכון- מסגרת לימודית משותפת. החינוך המשותף בבנימינה נועד לתת פלטפורמה חינוכית, ערכית ומעשירה לחיים משותפים לדתיים ולחילונים

אם אתם הורים לילדים העולים לכתה א' ואתם מעוניינים בחינוך איכותי עבור ילדיכם השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

בשנה שעברה, פתחנו בבנימינה גן משותף - גן כלנית לילדי חובה וטרום חובה, בו לומדים זה לצד זה ילדים דתיים וחילונים אשר מודעים לשוני ביניהם ובו בזמן נהנים משיח ומחברויות חוצות הגדרות.

לאור ההצלחה, הביקוש והאמונה ששינוי חברתי דורש הסתכלות לטווח ארוך אנו פותחים בשנה הבאה, התשע"ה, כיתה א' אשר עתידה לצמוח כמסלול משותף גם לשכבות הבאות.

כתה א' תתנהל אף היא בהתאם לעקרונות מודל קשת ותלווה על ידי מדריכה פדגוגית של צו פיוס.

טיול ילדי גן כלנית בנימינה

אז איך זה עובד?

בגן כלנית צוות המורכב מגננת חילונית וסייעת דתית, הן פועלות בשיתוף פעולה מקסים ונהנות מהדרכה וליווי פדגוגי מקצועי של עמותת צו פיוס הכולל בין היתר, הדרכה קבועה בגן, השתלמויות ומערכי שיעור מובנים.

בכל בוקר, הילדים נפגשים בבוקר ומשחקים יחדיו. לאחר מכן, הם מתפצלים לקבוצת תפילה (דתיים מסורתיים ומה שביניהם) וקבוצת מפגש ( חילונים מסורתיים ומה שביניהם).

קבוצת התפילה מתפללת ולומדת בכל יום תוכן הקשור לתפילה, להלכה או למועדי ישראל, וקבוצת המפגש לומדת במקביל תכנים הקשורים ביהדות, בתרבות ישראל ותכנים כלליים.

קבוצת תפילה גן כלנית בנימינה

במהלך היום מתקיים מפגש נוסף, משותף, במסגרתו משתפים הילדים זה את זה בתכנים שנלמדו בקבוצות השונות.

לקראת האוכל, ילדי קבוצת התפילה נוטלים ידיים ומברכים "המוציא" וילדי קבוצת המפגש שוטפים ידיים ואומרים גם הם ברכת תודה על האוכל. וכך ממשיכה שגרת היום, אשר רובה ככולה מתנהלת במשותף.

בכל יום אנו לומדים מהילדים שלנו עד כמה טבעי ופשוט לגדול ביחד. עבורנו זו אידאולוגיה, עבורם דרך חיים.

החינוך המשלב עפ"י מודל קשת מעניק לכל ילד את האפשרות להעמיק בתפיסת העולם הנהוגה בביתו, ובו בזמן להכיר ולכבד את העובדה כי קיימות גם תפיסות שונות. הוא מאפשר לימוד והעמקה בעולם התוכן היהודי מתוך תפיסה של שותפות ושייכות.

קבלת שבת גן כלנית בנימינה

מוזמנים להשתלב!

לקבלת פרטים נוספים ומידע על חוגי הבית הקרובים מלאו את טופס הקשר, או התקשרו: מיכל 052-5347066, גלי 054-9997656 או בדוא"ל: ganhameshalev@gmail.com