צו 8 עם רחל עזריה

צו 8 עם רחל עזריה

12.2.2015

תושבת ירושלים, סגנית ראש עיריית ירושלים ויו"ר תנועת ירושלמים, אם לארבעה, מועמדת לכנסת הבאה מטעם מפלגת כולנו

1.      לאום: יהודי או ישראלי?

בכנות, לא מתחברת לשאלה. המהפכה הציונית היא הארוע המשמעותי ביותר שקרה בעולם היהודי במאה חמישים השנים האחרונות. שיבת ציון! שבנו לארצנו לאחר 2000 שנות גלות! התפללנו כולנו שזה יקרה 3 פעמים ביום כל יום במשך שנים. מה יכול להיות יותר יהודי מזה?

2.      דת ומדינה: ביחד או לחוד?

לאחר עשור במאבקי דת ומדינה, אני חושבת שהעתיד נמצא במקומות שאותם טרם בדקנו. במסורתיות. במכנה המשותף של החברה הישראלית. במיוחייבות למסורת, וגם למורכבות ולגוונים השונים. מחשבה משותפת על איזו חברה היינו רוצים. במקום כמה נרצה לאפשר לבחור בתחומי דת ומדינה.


3. חברה: השתתפות שווה בנטל?

סולידריות פנימית בחברה הישראלית, שכן כוללת גם השתתפות בנטל בודאי בתחום הגיוס לצבא. קשה לאמר השתתפות שווה. אבי אח שכול. אין ספק שיש כאלו שנותנים יותר מאחרים. גם כשכולם מתגייסים. 
 
4.  שבת: איך צריכה להראות השבת הישראלית?

שבת שבה אנשים נחים, מבלים עם המשפחה, במקומות בילוי, במקומות שמשיבים את האנרגיה לקראת השבוע החדש. יהיו כאלו שילכו לבית כנסת, וכאלו שילכו לבלות בתאטרון, בקולנוע, בבתי קפה, במתנס. תחבורה ציבורית מצומצמת למקומות בילוי. אני מאמינה גדולה באמנת גביזון מדן. פעלתי לאורה בעיריית ירושלים.

 5. חינוך: מהו המסלול האידיאלי מבחינתך?

מערכת החינוך הציבורית. בעד מערכת ציבורית. בעד אינטגרציה. חושבת שמגוון הוא חשוב. ובכלל מאמינה שהמערכת הציבורית בישראל היא בסך הכל טובה. ומחוייבת לפעול לשפר אותה. כמו שעשיתי בעיריית ירושלים. כך אעשה גם ברמה הארצית.

 6. אזרחות: הפגנת הענק חשובה הבאה צריכה להיות בנושא:

דרישה מהפוליטיקאים לפוליטיקה של תקוה. של טוב משותף. של עתיד טוב יותר. שלהבטיח מה כן ולא רק נגד מי הם. כדי שנתאגד סביב אמונות ומחשבות ולא סביב שנאה. וסולידריות. ואו רק מדמיינת את רחלי פרנקל על הבמה יחד עם נשיא המדינה רובי רבלין, צריכה לחשוב מי עוד יהיה בדוברים.

  7. מעורבות: קבלת צ'ק פתוח, איזה פרויקט חברתי אתה הולך להרים?

 הארכת שנת הלימודים בגני הילדים עד סוף יולי. בחינם. יעזור לכל משפחה.

8. צהריים: עם מי מהמחנה השני תרצה לשבת לצהריים? עם מי בשום אופן לא?

 אני אשמח לשבת לצהריים על כל אחד. ובמיוחד עם כל אחת. אנחנו צריכים וצריכות הרבה יותר חברות כנסת בכנסת. 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ושוב הם באים לביקורים. החברים הללו, שעזבו לא מזמן לטובת עתיד טוב יותר להם או לילדיהם. "איך אתם חיים פה בחום הזה". יגיד הרווק.

מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו
גלית דהן קרליבך
קשה להיות בחורה אנלוגית בעולם סלולרי