השאירו פרטים ונחזור אליכם...

שבת במחנה

יום השבת הוא יום שיא במהלך המחנה, בו נוכל להביא לידי ביטוי את הקהילה המשותפת שיצרנו!

שבת במחנה היא יום המביא לידי ביטוי את משמעות החיים המשותפים - שותפות המבוססת על כבוד, סובלנות ומרחב משותף.

יום שישי מוקדש להכנות נפלאות ומיוחדות לקראת שבת- מיישרים קו, מדברים על הכל וביחד מבינים מי אנחנו, מאיפה באנו ומה חשוב לנו בסופשבוע: יום מנוחה, יום חופש, יום קדוש, יום משפחתי, יום של אוכל, של טיולים, של מסורת וכו'.. כל חניך משתף את הקבוצה בשבת האישית שלו, ב"מנהגים" וה-"מסורות" שנהוגים אצלו בבית והקבוצה זוכה להכיר, לשאול שאלות ולהחליט יחד איך מכבדים כל אחד ואחת במרחב המשותף ובמסגרת הקהילתית.

ההפעילויות השונות מאפשרות לחניכים תיאום ציפיות בינם לבין עצמם,  ובינם לבין המחנה. בתהליך ייחודי זה, החניכים מתבקשים לדון ולקבוע את אופי ההתנהלות בשבת במרחבים המשותפים במחנה. הדיון מתנהל בעזרת הליווי וההדרכה של הצוות ובאופן שיכבד את כל חברי הקהילה. בסיומו, יש זמן להכנות של ממש וליצירת מרחב מיוחד, חגיגי, מאפשר ונעים לכולם.

ביום שישי אחה"צ המחנה לובש חג ומתכנס לקבלת שבת קהילתית שבה כולם לוקחים חלק! באוירה חגיגית, מורידים הילוך ומעלים יחד מופע קהילתי של שירים, ריקודים והצגות לכבוד שבת. משם ממשיכים להדלקת נרות וקבלת שבת מסורתית עם שירים ומזמורים, בהובלתם של חניכי המחנה ובשיתוף של כולם כקהילה אחת משותפת.

אחר כך ממשיכים לארוחת ערב חגיגית. וכך ביחד חניכי המחנה אורגים ברגישות ופתיחות יום מעט שונה משאר ימות השבוע, עם הרבה זמן לבלות יחד, להנות אחד מהשני, לבחור ולהבין "מה חשוב לי ביום השבת?" אם לצאת לטיול, לקרוא בתורה, לקרוא חדשות, לשחות בבריכה, לישון, לשמוע מוזיקה, לזרוק סוכריות בתפילה.. ובעיקר לחגוג את הזמן הקסום המממש את חזון החיים משותפים!