חתול רחוב ונמרת ספריה
גלית דהן קרליבך

חתול רחוב ונמרת ספריה

איזה כיף היה להיות חברה של ניר! שאבא שלו יצא ונכנס מבתי כלא... גלית דהן קרליבך דווקא מתרפקת על הילד האחר מהכיתה שלה

"למדתי בממ"ד צמח ב' אשדוד. היו בו רוסים, אתיופים, מרוקאים, גרוזינים ועיראקים, ולמרות זאת היום לא היינו מקבלים את התווית היוקרתית של "בית ספר המקבל את האחר ומאפשר שיח והכלה של הזרימה השונה בין האנשים השונים". למה? כי לנו זה היה טבעי, לא רעש פלצני.

על כל פנים, החוויה הכי טובה שלי הייתה מניר, שאביו היה עבריין שנכנס ויצא מבתי כלא כמו שאני יצאתי ונכנסתי מספריות. אהבתי מאוד את ניר: חיפיתי עליו במקהלה כשזייף את ירושלים של זהב, פוצצתי אתו בכיתה צחנן מבאיש המוכר בשם העממי פצצות סירחון, והכי חשוב: ימים ארוכים תכננו איך לפרוץ לכלא של אבא שלו כדי לשחרר אותו בסגנון הפריצה של האצ"ל בכלא עכו.

"אבל מה נעשה עם כל הסמים שנמצא אצלו?" שאל ניר בהיגיון של חתול רחוב. "ניתן לעשירים בחינם", עניתי בהיגיון של ילדת שכונה במלעיל, "הם יסתממו וייתנו לנו לנהל בשקט את המחנה שלנו, ואחר כך נמלא את הרכבים העשירים שלהם בחולות של הדיונה." "אבל למה בחינם?" שאל ניר. התמקחנו והתווכחנו, כבר אז החוש הכלכלי שלי היה שווה לא מי יודע מה, ובסוף התפשרנו על חצי מחיר.

מאמרים נוספים מאת גלית דהן קרליבך
גלית דהן קרליבך

עם פתיחת השנה, אני בעניין של לבטל טרנדים חינוכיים: משרד החינוך נוקט בתהליכי "החלבה"- מסירת עובדות לתלמידים בדבר החובה לאכול 4-

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות