רב אלוף בני גנץ בהרמת כוסית של צו פיוס: "העדר האחדות מאיים על ביטחון ישראל יותר מכל איום חיצוני"
צו פיוס

רב אלוף בני גנץ בהרמת כוסית של צו פיוס: "העדר האחדות מאיים על ביטחון ישראל יותר מכל איום חיצוני"

צו פיוס, 8.9.2015

[[{"attributes":{},"fields":{}}]]אנשי חינוך, מנהלי בתי ספר, מנהל החמ"ד במחוז הצפון, אנשי עסקים ואנשי תרבות גדשו את רחבת הכנסים בפינה הירוקה על גדות הירקון, כדי לחגוג עם עמותת צו פיוס עוד שנה של פעילות מבורכת לקידום הסובלנות והעמקת ההיכרות בין המגזרים בישראל.

כבר בכניסה, קיבל כל אחד מהבאים לוח שנה ובו תמונות המתעדות את העשייה לאורך השנה החולפת, וסט גלויות שנה טובה באיור ילדי הגנים המשותפים של העמותה.

עליזה גרשון, מנכ"לית העמותה, ברכה את הבאים והדגישה את מטרותיה של העמותה לקידום החיים המשותפים בין דתיים וחילונים, היא קראה לנוכחים להתגייס ולקח חלק בהפצת המסרים והזמינה אותם לבחון מקרוב ולבקר בבתי הספר ובאירועי מחנה הקיץ.

[[{"attributes":{},"fields":{}}]]

האורחים הרבים, ביניהם חברי המועצה הציבורית השחקנית יונה אליאן ובעלה ששי קשת, השחקנית אסתי זקהיים, אשת העסקים ג. יפית ובעלה דיויד רוזנברג, יו"ר הועד המנהל אלי שהרבני, ודר עליזה קורב, חברת האסיפה הכללית, האזינו הרכב מוסיקלי של ילדי מחנה הקיץ, שהפליאו לשיר מול האורחים המנוסים, והוכיחו שתחביב משותף מקרב יותר מכל מפעלי ההידברות,

אולם גולת הכותרת ללא ספק, הייתה השיחה שהעביר רב אלוף בני גנץ. הרמטכ"ל לשעבר סיפר על שירותו הצבאי ועל התמורות שחלו באתגרי הצבא ובחברה הישראלית לאורך שירותו.

"האתגר הצה"לי השתנה. האיומים החיצוניים השתנו, אבל הדבר החיוני ביותר לביטחון הוא אחדות פנימית. אני אומר את זה בביטחון ומתוך היכרות".

הרמטכ"ל סיפר כיצד ביקר את כל חללי צוק איתן, ממשפחה בדואית בדרום ועד צפון הארץ, וחש את ההבנה העמוקה בצורך לשרת את החברה. "אני מסכים מאוד עם המסרים של צו פיוס ולכן היה לי חשוב להיות פה".

הערב נחתם במשחקי פלייבק בהשתתפות הקהל, שגרפו צחוק גדול ושלחו את האנשים לביתם באווירה מחוייכת ומפויסת.

[[{"attributes":{},"fields":{}}]]

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.