פרס הצטיינות לבית הספר קשת התקווה באליקים

פרס הצטיינות לבית הספר קשת התקווה באליקים

צו פיוס, 9.11.2015

בית חינוך ירוק " קשת התקוה" זוכה בפרס הצטיינות של  מחוז צפון - משרד החינוך

ד"ר אורנה שמחון מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, בישרה לאיציק חולבסקי ראש המועצה ולסמדר עקרי מנהלת בית הספר, כי בית הספר יקבל את  פרס ההצטיינות של המחוז ויעלה גם לשלב בחינת הפרס הארצי

לפני כשלוש שנים הפך בית הספר התקווה באליקים, שהיה ממלכתי דתי, לבית ספר משותף לדתיים חילונים ומסורתיים. בליווי צו פיוס, גוייסו אנשי המועצה האזורית, ההורים ואנשי משרד החינוך והפכו את בית הספר למודל של פלורליזם וחיבור לזהות היהודית ישראלית.   

מנהלת בית הספר סמדר עקרי : "ועדת הפרס המחוזית נחשפה להתנהלות הערכית ופדגוגית המתבטאת באופנים שונים מגוונים שמקדמים  תהליכי הוראה-למידה והערכה , סביבות למידה המובילים להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. בית  החינוך המקדם  ומטפח תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים ומונע  נשירה. בבית החינוך שורר אקלים של דרך ארץ וכבוד הדדי. מחנך ללקיחת אחריות, לאי-אלימות, למניעת התנהגויות עתירות סיכון, למעורבות בחיי בית-הספר והקהילה, לשמירה על איכות הסביבה, לשמירה על זכויות האדם ולשוויון בין המינים, לסובלנות ולדו-קיום. כל זאת ועוד מתאפשר הודות לליווי של עמותת " צו פיוס", עם צוות מורים מסור ומקצועי וקהילת הורים שותפה ובתמיכה המועצה האזורית מגידו".

קרין שטרן, מנהלת  מחלקת חינוך: "ברכות לסמדר ולצוות ביה"ס "קשת התקוה" על הזכייה, זהו שכר לעמל רב שמושקע בשנים האחרונות בעשייה הבית ספרית בכל התחומים: טיב ההוראה ודרכי למידה חדשות, קשר ומעורבות של הורים, עבודת צוות משותפת והראיה של כל ילד וילד והתאמת המענים לו הוא זקוק .כל זה מתוך תפישה חינוכית של קבלת השונה ומתוך היכרות ,הוקרה וההבנה שילדים לומדים בצורה הטובה ביותר מתוך התנסות, חוויה וסקרנות."

איציק חולבסקי ראש המועצה: "ההישג של בית חינוך "קשת התקוה" הוא יוצא דופן בית הספר בהנהגה מעולה של סמדר עקרי והצוות כולו בשנים האחרונות, ויוצר שילוב של תלמידים חילונים ודתיים שמהווים דוגמא ומופת .למעורבות ההורים יש תרומה מכרעת להישג. אני מברך את מערכת החינוך של המועצה על טיפוח וקידום בית הספר. 

עליזה גרשון, מנכ"לית צו פיוס: "אנחנו גאים בבית הספר קשת התקווה. הזכייה מוכיחה כי המאמצים המשותפים של אנשי צו פיוס ובראשם אסף הירשפלד,עם צוות בית הספר וההורים אכן נשאו פרי. הצלחתו של בית הספר היא הצלחת הרעיון החיים המשותפים כולו. במדינת ישראל ילדים מכל המגזרים זכאיים וראויים להכיר איש את חברו ולהחשף לעולמות ערכיים מגוונים"

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.