שר החינוך בנט: "מודל החינוך המשותף הוא מודל נכון ומקסים"
צו פיוס

שר החינוך בנט: "מודל החינוך המשותף הוא מודל נכון ומקסים"

צו פיוס, 10.11.2015

הבוקר, יום ג, 10/11/15, ביקר השר נפתלי בנט בבית הספר אושא - יחד ברמת גן, בלווית ראש העיר ישראל זינגר, מנהלת המחוז במשרד החינוך, ומנכ"לית צו פיוס המלווה את בית הספר, עליזה גרשון

אל השר הצטרפה חברת הכנסת שולי מועלם, ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, ומנכ"לית צו פיוס עליזה גרשון.

 

לפני כשנתיים, הוסב בית הספר בהובלת מנהלת בית הספר, ענת אשר, לבית ספר משותף לתלמידים חילונים, דתיים ומסורתיים, ע"פ מודל של צו פיוס ובליווי פדגוגי צמוד של אנשי העמותה. לאור ההצלחה, נרשם שיא בספר הנרשמים והשנה נפתחו לראשונה בתולדות ביה"ס, שתי כיתות א'.

 

התלמידים סיפרו לשר על ההתנהלות המשותפת בכל בוקר, כאשר חלקם מתפללים וחלקם עורכים מפגש בוקר, ושרו עבורו את שיר הבוקר שלהם: "מתנות קטנות". השר סייר בבית הספר, שמקיים מגמת מוסיקה מוצלחת, ושמע על חזונה של מנהלת בית הספר לצמוח במודל המשותף עד הכיתות הגבוהות.

 

עליזה גרשון מנכלית צו פיוס שנכחה במקום, ציינה את שיתוף הפעולה בין הכוחות השונים, הרשות, הנהלת ביה"ס וההורים, שהביא להצלחת התהליך. "אושא רמת גן הוא סיפור הצלחה מבחינתנו, הצוות הפדגוגי שלנו עמל רבות על תוכנית לימודים מיוחדת למסלול משותף, שלוקחת בחשבון את המורכבויות והפרשנויות הערכיות השונות ואת מגוון הזהויות בישראל ומיישם אותו בכישרון בית הספר. אנחנו מברכים על תמיכתו של השר במפעל החינוכי החשוב ונמשיך לפעול לחיבור בתוך החברה בישראל".

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.