סמינר מדריכי כדורגל 2015
יחד בליגה

כדורגל זה לא משחק ילדים

לראשונה בצו פיוס:  מדריכי תוכנית הכדורגל "יחד בליגה" המיושמת בקבוצות צו פיוס, עוברים השתלמות מקצועית

לקראת המשך הפעילות בשנת 2016, נפגשו במשרדי צו פיוס, מדריכי התוכנית החינוכית של פרויקט הכדורגל של צו פיוס – יחד בליגה, לסמינר הראשון אי פעם של מדריכי הכדורגל של צו פיוס. הם הגיעו בסערה הגדולה רק בשביל ללמוד איך מקנים ערכים וחינוך לסובלנות והכרת האחר בקבוצות כדורגל מוערבות של ילדים ובני נוער חילונים, דתיים ומסורתיים.

אנחנו בצו פיוס שמנו לעצמנו למטרה לתת את האפשרות לכל ילד, ילדה, נער או נערה לשחק כדורגל. לשם כך פתחנו 96 קבוצות בכל הארץ שאינן משחקות בשבת ואנחנו עומלים על פתיחה של קבוצות נוספות שיקיימו את עקרון החיים המשותפים ויוכיחו כי אפשר לחיות ולשחק ביחד למרות ההבדלים. בסמינר עסקנו במשמעות הקבוצות המעורבות, ודנו במורכבויות שעולות מכך וכיצד ניתן לגבש את הקבוצות סביב הנושא ולמגר את האלימות והשיח האלים ממגרשי הכדורגל.

התוכנית החינוכית פועלת ב 18 קבוצות ברחבי הארץ ומועברת ע"י מדריכים בוגרי אוניברסיטה, אנשי חינוך, חלקם ספורטאים לשעבר, והיא נולדה מתוך רצון להפוך את הפעילות והמפגשים בקבוצה למשמעותית גם מבחינה ערכית, חברתית וחינוכית. התוכנית עוסקת בנושאים כגון פיתוח זהות אישית, הכרת וקבלת ה'אחר', מגוון זהויות וקונפליקטים בחברה הישראלית, סובלנות, כבוד הדדי ושיתוף פעולה ומתקיימת במחזוריות של שלוש שנים. בכל שנה כל קבוצה עוברת 5 פעילויות בנושאים שונים ולכל שנה נושא מרכזי אחד. השנה הראשונה עוסקת בנושא של זהות ומגוון זהויות, השנה השנייה מתמקדת בסובלנות וכבוד הדדי ואילו השנה השלישית מקדמת מנהיגות ואחריות. 

תרומה ליחד בליגה

בקבוצות הכדורגל של צו פיוס, נפגשים בני הנוער לאימוני ומשחקי כדורגל סדירים כחלק ממשחקי לליגות נוער שונות לאורך השנה ואף מתחרים בטורניר כדורגל מיוחד לקבוצות מוערבות. הקבוצות פרושות מנהריה בצפון ועד נתיבות בדרום ומשחקים בהן כ-2000 ילדים ובני נוער, דתיים, חילונים  ומסורתיים, המשחקים בימי חול בלבד, על מנת לאפשר לכל מי שרוצה לקחת חלק, להיות חניך בקבוצה.

לתרומה ופרטים נוספים לחצו כאן