נוטעים תקווה
צו פיוס

נוטעים תקווה

צו פיוס, 8.2.2016

"גינת הפיוס" שנטעו ילדים חילונים ודתיים, קיבוצניקים ומושבניקים תלמידי ביה"ס המשותף באליקים פותחת את חגיגות 20 שנה ל"צו פיוס"

תלמידי ביה"ס קשת התקווה נטעו ביום שישי האחרון את "גן הפיוס" באליקים. התלמידים שלומדים בבית ספר משותף לחילונים ודתיים מגיעים מיישובי המועצה האזורית מגידו, בתוכה קיבוצי הסביבה, עין השופט, גלעד, ואחרים ומושב אליקים.

ביום שישי האחרון התקבצו 250 הורים ותלמידים ברחבת בית העם במושב, ובידיהם מעדרים ושתילי עצים ופרחי אמנון ותמר, התלמידים פתחו את הבוקר בטקס מרשים ובנגינת כינורות, ואז פנו לשתול גן עצי זית ושתילי פרחים צבועניים בחלקת אדמה אשר בין בית הספר "קשת התקווה" לגן הילדים.

את האירוע ארגנו הורי בית הספר, אשר מאז שהפך למשותף, בחסות עמותת "צו פיוס" המלווה את בית הספר, גיבש לעצמו אופי קהילתי ושם דגש על תכנים הקושרים בזהות יהודית ישראלית על כל גוניה.

בית הספר "קשת התקווה" זכה לאחרונה בפרס חינוך מחוזי, ומועמד לפרס הארצי, דבר שמציב אותו תחת עיניהם הבוחנות של פדגוגים וחברי וועדות שונות. אולם העומס לא הרתיע את צוות בית הספר ובראשו המנהלת סמדר עקרי, בסופו של יום שובצה רחבת הכניסה לגנים בגן פורח.

הגינה היא הנבט הראשון באירועי 20 שנה לעמותת צו פיוס.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.