פורים תשע"ו: הצד הנשי שלי
עדי רובינשטיין

פורים תשע"ו: הצד הנשי שלי

להיות אישה חזקה ובמיוחד אישה חזקה בישראל, זה לא עניין של מה בכך

אפשר לפתוח דיון פסיכולוגי מעניין על כך שאמא שלי הייתה מחפשת אותי לא אחת לאישה בתור ילד. אולי זה קשור לזה שאני בן זקונים לשני אחים גדולים והציפייה לבת לא התגשמה. אחר כך באוניברסיטה למדתי מגדר, ובבגרותי מצאתי עצמי יושב במועצה שקשורה בקידום נשים בספורט הישראלי. באחד הראיונות שלי עם כוכב רוק מפורסם, שאלתי אותו למה אנחנו הגברים נוטים להתחפש לעיתים לנשים, בתירגום חופשי הוא ענה לי "שצריך להיות גבר כמוני, בשביל להיות אישה כמוני".  הרבה גבות הורמו כשהגעתי לכתה מחופש פעם לעקרת בית, פעם למכשפה ופעם לפרוצה. זה לא שלא הייתי נינג'ה או ספיידרמן באיזה פורים אחד או שניים. נדמה לי אפילו שעל הקאובוי המסורתי לא וויתרתי, אבל הפייבוריט? ניחשתם לבד.

להיות אישה חזקה ובמיוחד אישה חזקה בישראל, זה לא עניין של מה בכך. וזה לא משנה אם את בתיכון או בצבא או במקום העבודה שלך. זה נכון ביתר שאת אם את אישה מוחלשת, שגרה בפריפריה, או אישה חרדית שאין לה הרבה דרכים להגשים את עצמה, או ילדה חילונית שחושבת שהיא מוכרחה להיות יפה כדי להצליח.

אני מביט משתאה ושואל את עצמי אם הייתי שורד כאישה יותר מיום אחד ויודע שאין סיכוי. אבל אם הייתה לי הזדמנות הייתי שמח לנסות, ולא בגלל הקשיים האדירים אלא דווקא וכמובן בשל היכולות הבלתי נגמרות להתמודד עם המכשולים ועם האתגרים של השיגרה, שבתור גבר כבר לא אחווה לעולם. חוץ מזה, אמא שלי כבר אישה בעשור השמיני לחייה, אם יש אפשרות לסגור לה מעגל ולהשלים לה חלום בן יותר משלושים וחמש שנה, אז למה לא?

מאמרים נוספים מאת עדי רובינשטיין

" …על בית הספר להשיג יותר מאשר להימנע מלדחוף את תלמידיו להתאבדות.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות