חד גדיא - גרסת המציאות

חד גדיא - גרסת המציאות

20.4.2016

הפיוט היפה והעתיק, שבו רמוזים סודות כמוסים מקבל חיים משלו ויוצא מן ההגדה של פסח אל אתר צו פיוס. שיהיה לכולנו פסח שמח, חג חירות אמיתית ואביב מרגש!

הקליקו על שמות בעלי החיים

הגדי - הוא כל אחד מאיתנו. שה תמים. אזרח שרק רוצה להגיע הביתה בשלום ולהשאיר לדורות הבאים את הבית מאורגן ומעוצב. חברה שבה הניגודים יוצרים שלם מעניין ומעשיר.
החתול - האקדמיה: הם יודעים בדיוק לתאר אותנו בשמות: אנחנו המגזר/ המגדר/ החתך הסוציואקונומי המוגדר/ השבט הנבחר/ אבל מה יהיה מחר? 
הכלב - השמירה של הדמוקרטיה. התקשורת היא זו שקובעת את סדר היום, שפוקחת את עינינו לראות את מה שחשוב באמת, היא ממליכה מלכים וקוראת להם שי חי, ועכשיו יש לה גם צבא! 
המקל- ואם זה לא מספיק, משתולל טרור סכינים ברחובות ולנו יש רק מקל סלפי כדי להתגונן, זו הייתה שנת המקל. אנחנו מחכים לגזר
האש- אם יש דבר אחד שתסס ובער ורגז- הלא זה מתווה הגז. רובנו לא הבנו מי נגד מי ומה בדיוק הם רוצים שם בכיכרות, ומה אומר האיש הרזה לאיש השמן ואת מי הממשלה רוצה לשמן אבל השנה עברה בסימן גז
המים- הזמנתם אינסטלטור? שרברב? נציג של הסלולר או הכבלים? חכו בין 10 ל 17 שלושים. אנחנו עבדים של החברות הגדולות הן שואבות מאיתנו זמן, כסף- כל מה שהן יכולות
השור - הטייקונים - הם שולטים בפנסיה שלנו, בחשבון הבנק שלנו, בעתיד שלנו. אנחנו מתייצבים ליד הכספומט בשורה, והם משתוללים עם עמלות השורה
השוחט - המילים שלנו שוחטות אותנו. הן נוקבות, רעות, מעליבות. מסיתות. ננעצות בנקודות החלשות של הצד השני. החניתות שלנו מתי יהפכו למזמרות
אולי נשתמש בסכינים שלנו כדי לחתוך פירות אמיתיים ולא לנעוץ סכינים?
מלאך המוות - השגרה..השגרה מעלפת את כולנו, ויוקר המחיה מתיש אותנו. לו רק הייתה לנו מנוחה, היינו נזכרים למה בכלל יצאנו ממצריים..
אלוהים - הרשתות החברתיות. הן אלה שמכריעות ושופטות. חורצות גורלות. הן וירטואליות כמו אלוהים בעצמו, אין להן גוף אבל הן ישות שאין מקום פנוי ממנה, וכולנו חוסים בצילה.
מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.