מישהו לרוץ איתו: צו פיוס מסתערת על גני יהושע

מישהו לרוץ איתו: צו פיוס מסתערת על גני יהושע

צו פיוס, 7.6.2016

ביום חמישי האחרון, 2 ביוני, התקיים מרוץ הפיוס במסגרת ציון 20 שנות פעילות ועשייה של עמותת צו פיוס בספורטק גני יהושע שבתל אביב  מאות רצים ממגוון הקשת החברתית לקחו חלק במרוץ השליחים 5X5.  מנכ"לית צו פיוס: "המרוץ משקף את המגוון הקיים בחברה הישראלית ואת הצורך בשיתוף פעולה בין כולם כדי להגיע להישגים

ביום חמישי האחרון הציפו את ספורטק גני יהושע שבתל אביב מאות רצים שנשאו על חולצתם את לוגו עמותת צו פיוס. לציון 20 שנות עשייה של עמותת צו פיוס לאיחוי השסעים בחברה הישראלית, חברה העמותה לאיגוד האתלטיקה, וזה הפיק את המרוץ תחת הסיסמה: "רצים לעתיד ישראלי משותף"
 
החל מהשעה 16:00 זרמו אוטובוסים ובהם רצים מכל רחבי הארץ ומכל הקשת הישראלית: בני קיבוץ ועיר, דתיים וחילונים, נשים וגברים, מבוגרים וילדים, כולם לקחו חלק מרוץ שליחים 5X5 המבוסס על מודל מוכר בעולם.
התקנון קובע כי במרוץ רצות קבוצות מעורבות של חמישה אנשים, וכל משתתף רץ חמישה ק"מ כשמוצמד לרגלו שבב אלקטרוני אותו צריך להעביר לרץ הבא מקבוצתו עם סיום המקצה הראשון וכך הלאה עד לסיום 25 ק"מ.
 
בין הרצים היו גם עשרות בני נוער מקרב 96 קבוצות הכדורגל של צו פיוס, המשלבות לצד אימוני הכדורגל תכנית חינוכית נגד האלימות במגרשים ובעד כבוד הדדי, שכן קבוצות אלו מורכבות מבני נוער דתיים וחילונים, צברים ועולים מאתיופיה. בנוסף הגיעו למתחם גם בני נוער, חניכי המחנה המשותף של צו פיוס, המתקיים בקיץ, וסחפו את הקהל בריקודי שורות על הדשא.
מזג האוויר החם לא מנע ממשפחות על ילדיהן, לפתוח מחצלות ולערוך פיקניק, ובשעה שהגדולים התחרו במקצה של 5 ק"מ לרץ, נפתח מרוץ קטנטנים למען הילדים. "היה נהדר, נבוא כל שנה", אמרה מיטל, אימא לילדים בבית ספר המשותף קשת גדרה. בית הספר קשת גדרה נפתח בשנת הלימודים תשע"ה, וכבר יצר סביבו קהילה פעילה המורכבת מהורי בית הספר. "חוויה מדהימה לכל המשפחה" סיכמו המשתתפים, כ 3 קבוצות רצים הגיעו מקשת גדרה, בנוסף למלווים ולבני משפחה.
 עליזה גרשון, מנכ"לית צו פיוס, שהזניקה את המרוץ סיכמה: "החברה הישראלית יודעת להתעלות על עצמה ברגעי משבר אך לעתים קרובות נתקלת בקשיים בהתנהלות היומיומית, כפי שאנחנו חוזרים ורואים לאורך השנים וגם בתקופה האחרונה. צו פיוס פועלת לחיזוק הלכידות החברתית ובכך, לחזק את חוסנה הלאומי של החברה הישראלית. שמחתי לראות את שיתוף הפעולה בין הרצים, את ההתגייסות וההנאה המשותפת מפעילות ספורטיבית, שמעבר לכל מחלוקת אידאולוגית".  
מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.