זה תלוי בנו – פתיחת שנה"ל תשע"ז בחינוך המשותף
אסף הירשפלד

זה תלוי בנו – פתיחת שנה"ל תשע"ז בחינוך המשותף

 

"... מן הלוח דף שלוח

חדשות טובות

מגיעות על כנף הרוח

אל הלבבות..." [נעמי שמר, שנה טובה]

עוד שנה חדשה בפתח ואיתה התרגשויות והתחלות, ילקוטים על כתפיים צעירות ונרגשות ומסביב הורים נרגשים לא פחות, שמייחלים שתהיה-זו שנה טובה: שנת לימודים ויצירה, שנה שתחל בברכת "שנה טובה'" ותמשיך להיות יפה ומעשירה, וכמוה, השנים שיבואו אחריה.

כל פתיחת שנת לימודים היא חגיגית, בוודאי עבור ילדות וילדי כיתות א' ובני משפחותיהם ועבור כל אותם בני אדם צעירים שבאים בפעם הראשונה בשערי הגן.

כשסביב עומדות משפחות שונות – דתיות, חילוניות ומסורתיות – ההתרגשות כפולה: על עצם פתיחת שנת לימודים חדשה ועל כניסת עוד דור לעולם הקוראים והכותבים וגם על החלום לחיות ביחד והגשמתו: הנה – חלמנו ובנינו והבית החינוכי המשותף קם והיה!

השנה אנו שמחים לסייע בפתיחת עוד מסגרות חינוך שמגשימות את החלום המשותף: ביה"ס 'רמב"ם' שבאליכין מתחיל בהסבה לבית ספר משותף. מסלולים משותפים נפתחו בביה"ס "יבניאלי" שברחובות ובתיכון סליגסברג בירושלים, נפתח תיכון שש שנתי קשת במזכרת בתיה, וגנים משותפים נפתחים בפרדס חנה, יקנעם וצור יצחק. כל אלה מצטרפים למערך החינוך המשותף באליקים, שוהם, בנימינה, רמת גן, ירושלים, הר גילה, ראשון לציון, גדרה, כרמים אליאב ועוד.   

כל אלה ועוד מלמדים כי שינוי פניה של החברה הישראלית תלוי בעצם, בנו.

אני רוצה לסיים באיחולי הצלחה וברכה לכולנו, ומשאיר את השורות האחרונות לנעמי שמר, שנדמה שכתבה אותן במיוחד עבורנו:

" ...אולי אם השנה תהיה טובה

נשכח דרכי מדון ואכזבה

ויחד לצלילי השיר הבא

נרקוד כולנו

אולי נשלח ברכה- אולי גלויה

אולי בכלל נשיר הללויה

נדמה שהשנה הזו תלויה

בעצם בנו..."

[נעמי שמר, שנה טובה]

 

 

 

 

 

מאמרים נוספים מאת אסף הירשפלד
אסף הירשפלד

בימים אלה הולכות ונשלמות ההכנות לקראת שנת הלימודים תשע"ז.  חמש מסגרות חינוך משותף חדשות ייפתחו באחד בספטמבר, בכל רחבי הארץ.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.