לבשל ביחד מרק
מירב  הנקין

לבשל ביחד מרק

על שיתוף הפעולה בין קרן גרינספון וצו פיוס

לילה מושלג וקר. לעיירה מגיע קבצן והוא רעב. אף דלת לא נפתחת בפניו.

האיש מבשל מרק כפתורים ומלמד את אנשי העיירה לימוד חשוב על שיתוף, חסד וחיי קהילה.

זוהי תמצית הסיפור האהוב  מרק כפתורים מאת אוברי דיוויס שיצא לאור במסגרת ספריית פיג'מה וחולק לאלפי משפחות. הסיפור המשעשע והחומל המסופר בקריצה הומוריסטית , מלווה באיורים המקסימים של דושאן פטריצ'יק – לשמחת גדולים וקטנים כאחד.

ספריית פיג'מה היא מיזם שמטרתו להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים יהודיים בחיק המשפחה ובגן הילדים, בארץ ובעולם. התוכנית נוסדה על ידי קרן הרולד גרינספון, והיא פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. עד כה חולקו בישראל למעלה מ-10 מליון ספרים.

כידוע לכל מי שעוד מתרפק/ת על ספרי הילדות הישנים והטובים, ספר טוב הוא פשוט ספר טוב; והוא מדבר אל לב הקוראים בין אם הם גדולים ובין אם הם נמוכי קומה ומכונים "קטנים".

ספריית פיג'מה וצו פיוס חברו יחד כדי לאפשר גם לגם קהל בוגר, הטרוד באלף משימות היומיום, לקרוא במעשייה "מרק כפתורים", לעצור לרגע, להנות מספר ילדים וללמוד שיעור המתאים לכל גיל ולכל עת – על שיתוף פעולה, עזרה הדדית, קהילה וקשר בין בני אדם.

לשם כך יצרנו דף לימוד באתר מדרשת, המבוסס על "מרק כפתורים" ומפנה למקורות היהודיים שעל בסיסם נכתב הספר: הדף מאפשר לקהילות ולקבוצות להתרווח, לקרוא בניחותא ולדון בנושאי העומק של חיים משותפים – איך עושים את זה ואיך מאפשרים לכל יחיד להוסיף את הצבע הייחודי לו לקשת הצבעים הקהילתית? 

מאמרים נוספים מאת מירב הנקין

 

מסיבת סידור בסימן שאלה

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.