פרס ירושלים לאחדות הוענק ל"צו פיוס"
צו פיוס

פרס ירושלים לאחדות הוענק ל"צו פיוס"

צו פיוס, 13.6.2017

ביום רביעי, 7 ביוני 2017, בטקס חגיגי בבית הנשיא, ראובן ריבלין, קיבלה עמותת "צו פיוס", מידי הנשיא, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, ומשפחות הנערים החטופים את פרס ירושלים לאחדות ישראל. מיד אחר כך התקיים אירוע חגיגי בבית אבי חי לכבוד הזכייה

על הבמה ניצבו הנשיא ונכדו שי, ואחריהם ראש העיר ניר ברקת ואביו, ודיברו על חשיבות האחדות עבור הדורות הבאים. בקהל ישבו הזוכים ויקיריהם, שיקבלו את הפרס בהתרגשות רבה. לצד עמותת צו פיוס, שזכתה ברמה הארצית, זכה פרויקט לימוד הבי"נל, קהילת הדר חיפה, והד"ר גאנם פלאח מעכו.  המשותף לכל הזוכים הוא תרומה משמעותית ליצירת דיאלוג בין הקבוצות בעם וקידום נושא הסובלנות והאחדות. את הפרס מטעם צו פיוס קיבלה המנכלית עליזה גרשון ולצידה יו"ר הוועד המנהל אלי שהרבני.

את הטקס הנעימו שלומי שבת וילדין, להקת נאג' חאמדי המורכבת מעיתונאים מאמצעי תקשורת שונים ומנוגדים בעמדתם, יחד עם מקהלת הבנות "אנקור". השופטים נימקו ואמרו כי "הפרס מוענק לצו פיוס כמפעל חיים על 20 שנות עשייה ופעילות ענפה הנוגעת בכל תחומי החינוך, מחנה קיץ, בתי ספר, וקבוצות כדורגל".

מיד אחר כך קיימנו אירוע מרגש בבית אבי חי בנוכות ידידי ופעילי צו פיוס לאורך השנים. בקהל ישבו אנשי חינוך ורוח, אנשי עסקים, בני נוער המשתתפים בפעילויות, ואנשי הצוות לדורותיהם.

חברת הכנסת שולי מועלם ריגשה את הקהל כשסיפרה על הזוגיות הדתית חילונית שלה ושל בעלה ז"ל, משה מועלם. חברת הכנסת רחל עזריה דיברה על הגלות ולקחיה לגבי החברה, הרב בני לאו ברך את צו פיוס על הרעננות וההתחדשות בעשייה. המנכלית עזליה גרשון הודתה לשותפים, בראשם קרן אבי חי והיושב ראש ארתור פריד ולצידו המנכ"ל אלי סילבר. בטקס השתתפה מקהלת בית ספר קשת התקווה באליקים, שהגיעה את כל הדרך הארוכה מהצפון. לסיום הערב הופיעו "השלושרות" - איה כורם, רז שמואלי ומיכל גבע.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.