השאירו פרטים ונחזור אליכם...

המחנה המשותף 2017 חותם קיץ בלתי נשכח

המחנה המשותף 2017 חותם קיץ בלתי נשכח

31.7.2017

המחנה המשותף חתם את חודש יולי וסיכם 22 יום מלאי חוויות, חפירות, טיולים, חוגים, וחברויות חדשות: הסתיימו שני מחזורי המחנה המשותף של צו פיוס  בהצלחה רבה

במחנה המשותף של צו פיוס שהתקיים במהלך חודש יולי בכפר הנוער "נווה הדסה" השתתפו השנה למעלה מ 300 חניכים, חלק גדול מהם כאלה שהשתתפו במחנה בשנים קודמות וחזרו עם חברים.

אז מה בעצם קורה במחנה? הבוקר נפתח במפגש בוקר טוב וריקוד משותף לכל המחנה, אותו העבירה בכל פעם "משפחה" אחרת. לאחריו התחלקו החניכים לתפריט בוקר עפ"י בחירה- תפילה, פעילות שיח, פעילות ספורט ופעילות בוקר רגועה. מיד בתום ארוחת הבוקר התקיימו חוגים כשכל חניך השתתף בשני חוגים בהתאם לתחום העניין שבחר. לאחר ארוחת הצהריים נהנו החניכים מבריכה ומזמן חופשי למנוחה ולהיכרות עם החברים.

שעות אחר הצהריים הוקדשו לזמן שכבה, בהן עברו החניכים פעילות הקשורה בזהות ודנו בתכני עומק ושיח עפ"י התוכנית החינוכית המותאמת לכל שכבת גיל. היום הסתיים במפגש אינטימי בהתאם להשתייכות של כל חניך למשפחה שלו במחנה.

במהלך המחנה נהנו הילדים גם מימי פעילות לא שגרתיים כגון: טיול גיבוש, מלחמת צבעים, טיולי בחירה שכללו סנפלינג, גלשנים, תיאטרון וגרפיטי, מסיבת נושא, ערב אוסקר וערב כשרונות צעירים. 

למרות כל אלה, אין ספק שהשבת במחנה היא יום שיא.  בשבת באה לידי ביטוי משמעות החיים המשותפים שנוצרו במהלך המחנה. את יום השישי הקדשנו להכנות ולשיח בין בני הנוער- מה חשוב לנו בסופ"ש, המנהגים והמסורות מהבית, תאום ציפיות בינם לבין עצמם ובינם לבין המחנה, וקבלת החלטה כיצד מכבדים כל אחד ואחת במרחב המשותף ובמסגרת הקהילתית.

אחה"צ התכנס כל המחנה לקבלת שבת קהילתית בו העלו יחד מופע קהילתי של שירים, ריקודים והצגות לכבוד שבת. משם המשכנו להדלקת נרות וקבלת שבת מסורתית כשבמקביל התקיימו מעגלי שיח. לאחר ארוחת ערב חגיגית המשכנו לפעילות הפגתית משותפת לכלל המחנה.

בשבת בבוקר יכלו החניכים לבחור בין תפילה או טיול ופעילות במשק החי ולאחריו התקיים לימוד על פרשת השבוע לכל המחנה.

לאחר ארוחת הצהריים נהנו החניכים מזמן בריכה ומנוחה ובערב התקיימה פעילות אקטואליה עפ"י שכבות. עם צאת השבת ערכנו הבדלה לכלל המחנה ולאחריה- מסיבת ריקודי מחנה.

לאחר כמעט שבוע במחנה התקיים "יום הורים", בו הזמנו את משפחות החניכים להכיר את המקום, הצוות והחברים שילדיהם הכירו במחנה. משפחות החניכים נהנו מפעילות משותפת ומארוחת ערב חגיגית שהסתיימה בהרקדה המונית. החניכים התקשו להיפרד מהכפר ביום האחרון ונפרדו בחיבוקים ובדמעות, מחכים בקוצר רוח למפגש הבא! 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.