לאט עם הטרנדים, פרה פרה
גלית דהן קרליבך

לאט עם הטרנדים, פרה פרה

הסופרת גלית דהן קרליבך נגד טרנד "ההחלבה": עזבו אתכם מיוגורט לארוחת עשר, עזבו אתכם מרשימת ספרי לימוד - שלחו את הילדים לכתוב בספריה הציבורית

עם פתיחת השנה, אני בעניין של לבטל טרנדים חינוכיים: משרד החינוך נוקט בתהליכי "החלבה"- מסירת עובדות לתלמידים בדבר החובה לאכול 4-5 מוצרי חלב ליום כדי לקבל את כמות הסידן הדרושה, עובדות שגויות ומגוחכות במיוחד (וראו ארצות המזרח הרחוק בהן התושבים כמעט ולא צורכים חלב) שניתן להסביר אותן בהקשר כלכלי לתפארת מועצת החלב, גוף חזק ולחלוטין לא פילנתרופי.

חוץ מזה, הייתי מציעה למשרד החינוך לבטל את רשימת ספרי הלימוד ולהפנות ילדים לספריה ציבורית, גדולה ככל האפשר. על כל ילד לשאול לפחות 70 ספרים בשנה (כמות מגוחכת לאור העובדה שאין לילדים משכנתא ופרנסה על הראש) ושיקרא לפי איזה סדר שמתחשק לו. כדאי שאת ההמלצות לספרים ייקחו התלמידים מעצמם, ממפגשי סופרים שאינם מדברים רק על עצמם (אני) ומהספרניות. נכון, יש חשש רציני להעלבת ספרי "כיצד קוראים את בראשית", או "בשתיים נלמד כפליים", ופי טריליון נלמד המון"- שיתמודדו. ולהורים המודאגים מענייני הדתה ושאר תהליכים הייתי מציעה לא להיתפס להיסטריה ולא לקחת את תכני משרד החינוך ברצינות תהומית כל כך. הביטו בי: ניצולת חינוך אולפניסטי, גזעני וסמי אליטיסטי, שהשילה את כל השטויות שניסו להלעיט אותה בדיאטה קלה במיוחד.

 אם החינוך בבית טוב, מעודד ספקות וחוש הומור בריא, שום תהליך מוכן לא יתקרב לילדיכם. אם החינוך איננו כזה-אתם בבעיה.

מאמרים נוספים מאת גלית דהן קרליבך
גלית דהן קרליבך

בשבעה בינואר השנה פרצו מחבלים למערכת השרלי הבדו בצרפת ורצחו 12 אנשים (שניים מהם היו שוטרים, השאר-אמנים).

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.