האושפיז השמיני: אנדרדוס, ח"כ אמסלם, פרופ אלבשן מארחים

האושפיז השמיני: אנדרדוס, ח"כ אמסלם, פרופ אלבשן מארחים

3.10.2017

כמו בכל שנה גם בחג הזה, סוכות תשעח,  אנחנו מבררים מיהו האורח הנוסף, האושפיז השמיני הפרטי, שתרצו לקבל אל סוכתכם, ואל תשכחו לשמוח בחגכם!

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם. וגם אנחנו חייבים לו את פיצול מחנה אוייבנו ודחיקת רגלי הרוסים מאזורנו. (עד שאובמה איפשר להם לחזור). ואולי יוכל להסביר לי מה לעזאזל קורה בארצות הברית.

ויקטוריה חנה, זמרת ויוצרת בוחרת בבעש"ט: אני חושבת שהייתי שמחה לארח אצלי בסוכה את הבעל שם טוב שהיה מוסר לי כמה מסודותיו.

תהילה פרידמן נחלון, יו"ר נאמני תורה ועבודה בוחרת ברבי יוחנן בן זכאיהייתי רוצה להזמין את רבן יוחנן בן זכאי. לשאול אותו מה הוא חושב שאנחנו צריכים לעשות היום. איזה תקנות לתקן. הוא, שאפשר לעם ישראל את המעבר מיהדות של מקדש ומרכז בירושלים ליהדות של יבנה-בלי מקדש ובלי מרכז. שיעזור לנו להבין איך עושים את המסע ההפוך.

פרופסור יובל אלבשן בוחר באיש השקוף: האושפיז השמיני שלי חסר שם. אין לו תואר ואין לו הדר. במקורות שמו לא נזכר ומעשיו לא היו חשובים מספיק כדי שיוקדש להם ולו פסוק אחד. הוא הטבח שבישל לדויד המלך, המנקה שהתקינה את חדרו של יוסף והכהן שהכין את בגדי הכהן הגדול של אהרון. בלעדי האושפיזין השמיניים ההםדבר לא היה קורה ולכן הם חשובים לא פחות למרות שהם אילמים ושקופים לעין הקורא במקורות. הם האושפיזין האמיתיים והחשובים ביותר עבורי. 

"אנדרדוס" בוחרים בשלומית, כן, זו מהשיר: נשמח לארח בסוכתנו את שלומית. ולמה? כולם יודעים ששלומית בונה סוכה אבל אף אחד לא שאל אותה אם היא בכלל בעניין היינו רוצים לשבת איתה על תה שיבא וענבים מקולים ולשמוע על השאיפות האישיות שלה. לא נופתע אם היא תספר לנו על המשיכה שלה לראיית חשבון.

חבר הכנסת דודי אמסלם בוחר ברעייתו ז"ל: הייתי רוצה לארח את רעייתי רוזי ז"ל, בגלל שבחג הסוכות היא תמיד הובילה את ההכנות ודאגה לנו לאווירת חג בלתי נשכחת. כיום, אחרי 8 וחצי שנים מאז נפטרה, הסוכה שלנו לא נראית אותו הדבר בלעדיה. 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

עוד רגע קט בתי הספר יפתחו שוב את שעריהם ומאות אלפי תלמידים ישובו לשנת לימודים נוספת או יתחילו אותה לראשונה.